Pirátský týden

V týdnu od 12. 7. – 16. 7. 2021 jsme v naší mateřské škole měli týden s piráty. V pondělí, první den, jsme se všichni společně nalodili na palubu. Abychom byli opravdoví piráti, každý si vyrobil pirátskou čepici. Povídali jsme si o tom, jací piráti mohou být, kde žijí a jak si je děti představují. Na druhý den nás čekal život na palubě. Děti plnily různé úkoly, které jim piráti připravili, ať už ve skupinkách či samostatně. Ve středu proběhla pirátská párty, na kterou si každý přinesl pirátský kostým. Kostýmy jsme si mezi sebou představili, děti si vymyslely své pirátské jméno a následovala pořádná párty, kterou jsme si všichni užili. Co by to bylo za putování s piráty bez pirátské bitvy. Nejprve si každá třída vyrobila svoji vlajku, se kterou šla do bitvy. V neposlední řadě nechyběla ani cesta za pokladem. Pro každou třídu byly nachystány úkoly s mapou k pokladu. Všichni poklad našli, a tak jsme zakončili krásný zábavný týden s piráty.