Indiánské léto

V pondělí 27.7. 2020 jsme odstartovali indiánský týden, kdy se děti přenesly o pár tisíc let před naším letopočtem a započala tak výprava po “indiánských stopách“. Děti si tak mohly na vlastní kůži vyzkoušet jaké zvyky, rituály a materiální věci indiáni využívali ke své potřebě. Takovým příkladem je hudební nástroj – hrkadlo, které jsme společnými silami vytvořili. Hrkadlo se skládalo z přírodních komponent, doplněné o konečnou textilii, vytvářející estetickou funkci.

Pakliže mluvíme o estetice, nebyl opomenut outfit našich jednotlivých Indiánů, a tak si každý během týdne mohl vytvořit čelenku podle vlastní fantazie a hned na začátku naší výpravy byly děti jednotlivě nalíčeny. Jejich maskování velmi věrohodně napodobilo indiánský vzhled, k tomu nám dopomohla maminka a babička od zúčastněné Aničky; tímto děkujeme k vydařené akci.

Některé děti se zapojily do stavění týpí z klacíků, jiné tvořily vlastního domorodce a někdo
si z vyrábění odnesl alespoň tematickou omalovánku.

Velké díky všem dětem za skvělý týden,
plný zážitků a rodičům za podporu k proběhlým aktivitám.