Barevný týden ve třídě Tygříků

V minulém týdnu jsme si s dětmi povídali o barvách podzimu. Každý den jsme se si popovídali o dané barvě a kde ji v přírodě můžeme vidět.

V pondělí jsme měli barvu červenou. Popovídali jsme si o podzimu. Děti si začaly tvořit své obrázky, zátky obtiskly kolem listu a papír natřely žlutou barvou. Poté jsme si vyzkoušeli míchání barev. Říkali jsme si básničku Jak se pozná podzim?

V úterý jsme měli barvu žlutou. Zahráli jsme si hru s barevnými kostkami. Zazpívali jsme si písničku Jaro, léto, podzim, zima. Udělali jsme pokus, který se jmenoval Bojácné barvy.

Ve středu byla barva zelená. Přiřazovali jsme černobílé obrázky k jejich barvám. Vydali jsme se na procházku, kde jsme pozorovali barvy v přírodě.

Ve čtvrtek byla barva hnědá. Vypracovali jsme pracovní listy a vykreslili omalovánky. Děti skládaly barevná dřívka dle předloh.

V pátek jsme měli barvu oranžovou. Tancovali jsme mazurku na říkanku Měla babka čtyři jabka. Hráli jsme hry s padákem a poté si zacvičili jógu.