Divadélko Leonka

V úterý 2. května k nám opět zavítalo divadlo Leonka z Valašského Meziříčí. Jejich pohádky bývají nejen zábavné, ale i poučné. Snaží se nenásilnou formou dětem ukázat, co je dobré a co špatné, jak by se měly chovat a co je naopak nevhodné.

Tentokrát přijeli s hudební pohádkou „O Modré tůňce“. Hned na začátku, při první autorské písničce se děti pěkně protáhly a pak se nechaly vtáhnout do děje a staly se průběžně jeho součástí.

Pohádkový příběh se odehrával u lesní tůňky, kde žabka Katka slavila narozeniny. A tak, jak už to bývá, nechyběl ani nezbeda, skřítek Vítek. Bylo potřeba kouzel, aby se skřítek napravil, ale povedlo se! Vodnice s vílou Leonkou se občas snažily nachytat i naše děti, ale neuspěly.

Prostřednictvím této pohádky se děti mimo jiné poučily o ochraně životního prostředí. A co se dozvíme příště? Necháme se překvapit, ale už teď se těšíme na další setkání.