Začátek jara a Velikonoce u nás ve školce

Jarní měsíce přinesly do naší mateřské školky příjemnou atmosféru. Děti s nadšením vítaly příchod tohoto kouzelného ročního období, kdy se všechno kolem probouzí ze zimního spánku. Během prvních jarních dnů jsme s dětmi mohli pozorovat fascinující změny, které se v přírodě dějí – rašení prvních lístečků, rozkvétání květin, probouzení hmyzu a rozhýbání všeho živého.

Společně jsme pak tvořili výtvarná dílka inspirovaná krásami jara, které jsme pozorovaly. Mimo to jsme se zapojili do „tulipánového měsíce“. Volba této květiny však nebyla jen tak. Tulipán symbolizuje nejen jaro, ale také naději a změnu, a proto si ji také vybrala nezisková organizace Amelie jako svůj symbol. Organizace tímto chce přinést s jarem i naději všem, kdo se osobně či v blízkém okolí setkávají s onkologickým onemocněním. Neváhali jsme a s dětmi jsme se do Tulipánového měsíce zapojili také. Některé z vyrobených tulipánů putovaly přímo na Onkologické Oddělení Krajské Nemocnice T. Bati.

Ve třídách také vládla jarní a velikonoční nálada. Děti s vypětím všech sil vyráběly velikonoční dekorace a ozdoby, které pak zdobily každý koutek školky. Společně jsme si připomínali staré lidové zvyky, jako je zdobení kraslic, pletení pomlázky nebo pečení beránka. Jaro je pro nás ve školce vždy nezapomenutelným časem plným pohody, smíchu a nových zážitků.