Muzikoterapie

Děti z naší školky byly rozdělené do dvou skupinek. V úterý byl pro děti připravený program s názvem Jak se šíří zvuk. Tohoto programu se účastnily děti ze třídy Soviček, Tygříků a Veverek.

Vidět, slyšet, cítit. To všechno nám napomáhá vnímat zvuky v jejich největší
intenzitě. Edukační program, ve kterém si společně zahrajeme na africké djembe
a tibetské mísy.

V pátek byla připravená interaktivní hudební pohádka, která do děje vtahuje všechny děti prostřednictvím zpěvu, tance a hry na rytmické hudební nástroje. Tohoto programu se účastnily děti ze třídy Opiček a kamarádi přípravné třídy.

„To tak jednou v neděli si kamarádky píšťalky vyjdou na procházku do lesa. Potkají zde
spoustu zajímavých tvorů a dobrých lidí. Pojďte se děti s nimi seznámit…“

Součástí programů bylo seznámení se s jednotlivými nástroji, poslech hudby, tanec, hra na nástroje a hlavně bubny, které byly velmi oblíbené a na závěr nás čekala krásná muzikoterapeutická relaxace, která nám dala sílu do dalších slunečních dnů a vykouzlila úsměv na tváři.