Cesta do pravěku

Dobrodružný týden s dinosaury nás zavedl do pravěké doby, která začala v pondělí 1. srpna a trvala do pátku 5. srpna 2022. Díky naší cestě do minulosti jsme se dozvěděli, že pravěcí lidé měli velmi těžký život (žili v jeskyních, bojovali o kořist, nosili prostý oděv, atd.). Byli ale také velmi kreativní a i když žili ve skromných příbytcích, snažili se všemožně je zútulnit. I my jsme se pokusili mateřskou školu vyzdobit jako naši předchůdci. V prostorech MŠ se můžete podívat, jak se nám to povedlo 😊. V dalších dnech naší pravěké cesty jsme zjistili, že pralidé trávili většinu času venku a sháněli si potravu lovem. Největším úlovkem byl pro ně byl mamut. Vytvořit mamuta jsme si také vyzkoušeli, aktuálně zdobí chodbu naší MŠ. Asi nejsilnější zážitek však měly děti ze hry na lovce. Na zahradě mateřské školy jsme uspořádali lov na mamuta. Stříleli jsme na něho šípy z luku, házeli oštěpy a kameny. Mamuta jsme se snažili táhnout na laně, avšak byl natolik těžký, že ne každý lovec byl úspěšný. Poté jsme se vydali lovit další zvířata, která jsme chytali do sítí. Následně jsme se na nich vydali na krátkou projížďku. Když jsme si mysleli, že máme vyhráno, přepadla nás neznámá tlupa. Ta se snažila o uloupení kořisti, proto došlo na přetahování lanem. Naše síly byly však natolik vyrovnané, že jsme vyhráli všichni a o kořist jsme se podělili. Úlovek jsme náležitě zužitkovali – ze zbylých kostí a zubů jsme si vyrobili náhrdelníky. Jako praví lovci jsme si ozdobili obličej barvičkami a celou naši cestu jsme zakončili výstavbou ohně a velkou oslavou úspěšného lovu, rozveselili jsme se hrou „Chodí pračlověk okolo“, získali jsme krásné diplomy a sladkou odměnu k tomu.