Divadélko Leonka

Ve středu 1.3. k nám do mateřské školy přijelo zahrát Divadélko Leonka s divadelní hrou o Skřítkovi Vítkovi. Akce proběhla ve třídě „Tygříků“, programu se účastnily všechny třídy včetně přípravné. Celé představení bylo laděné do jarní atmosféry, třídu zdobilo krásně namalované plátno coby kulisa, jarní květiny, loutky zvířátek a barevné kostýmy. Hra pojednávala o jarní náladě v lese, kde figurovala krásná víla, ve spolupráci s loutkou Skřítkem Vítkem, loutkou čarodějnicí a sazečkou květin. Tyto postavy měly za úkol provést děti poučným a humorným příběhem o lakomství a jak se takové chování může vymstít. Zároveň po celou dobu byla přítomna jarní nálada, kterou dotvářely tematické písničky, do nichž se děti aktivně zapojovaly jak tancem, tak zpíváním. Dětem se divadélko moc líbilo. Budeme se těšit zase příště 😊.