DIVADLO LEONKA – LOUPEŽNÍK A SLUNEČNICE

Dne 1. 11. 2023 navštívilo naši školku divadlo Leonka z Valašského Meziříčí, se svým představením Loupežník a slunečnice. Divadlo jezdí do naší školky pravidelně, avšak vždy s jinou, krásnou pohádkou. Během představení se děti naučily nejen spoustu básniček či písniček za doprovodu kytary, ale zhlédly také nápadité kostýmy, maňásky a malované kulisy. Pohádkový děj se odehrával v černém lese, ze kterého začala mizet zvířátka. Ze všech zvířátek, která tam kdy žila, tam zůstala pouze tři – ježek, bobr a zajíc. Za to, že zvířátka z lesa mizela, mohl loupežník Rimprcimpr, který se do lesa nastěhoval. Poslední tři zvířátka se však loupežníkem ukrást nenechala. Před Rimprcimprem se ukryla pod klobouky. Loupežník se pokoušel ukrást nejen zvířátka, ale chtěl uloupit také zlaté vlasy sluníčka. Naštěstí se mu to také nepodařilo a jak to tak v pohádkách bývá, nakonec všechno dobře dopadlo. Už se těšíme, až k nám divadlo Leonka opět zavítá s další pohádkou.