Po stopách dinosaurů

Poslední prázdninový týden byla školka plná nejen dětí, ale také dinosaurů snad všeho druhu. Dokonce jsme našli vajíčko, ze kterého se líhlo několik dalších mláďat. V průběhu celého týdne jsme pro děti připravili pestré aktivity jak do školky, tak i na naši školní zahradu. Oblíbené bylo modelování z aroma-plastelíny, skládání kostry dinosaura, hledání vajíček, pohybová hra na archeologa, kde děti hledaly jednotlivé části kostry a skládaly dinosaura a především výroba aktivní sopky v našem pískovišti. Tuto aktivitu musíte rozhodně vyzkoušejte doma: z písku vytvoříte sopky a doprostřed dáte kelímek, do tohoto kelímku nalejete 1 lžíci jaru, 1 lžíci sody a trošku octu, kdo by měl doma červené barvivo, bude to naprosto dokonalé. Ve čtvrtek jsme tento týden zakončili velkým pexesem, kde děti hledaly kostru k dinosaurovi. A co by to byl za poslední školkový den, kdybychom si nedali něco dobrého na zub, zakousli jsme se do perníčkových dinosaurů.