Přišel k nám Ježíšek

V úterý 21. 12. 2021 jsme si v mateřské škole udělali vánoční den. Každá třída měla nachystané malé pohoštění včetně sladkého překvapení, po kterém jsme čekali na příchod Ježíška. Mezitím jsme si povídali o adventu, poslouchali a zpívali vánoční koledy, četli vánoční pohádky a vyzkoušeli i vánoční tradice. Například rozkrajování jablíčka, házení botou, zpívání koled, ale i rozbalování dárečků. Zazvonil zvoneček a došlo i na rozbalování krásných dárečků. Vánoční den v mateřské škole se opravdu vydařil a byl tím pravým naladěním sváteční pohody před vánočními svátky.

Návštěva místního kostela

Dne 20. 12. 2021 jsme se společně vydali na návštěvu místního kostela v Želechovicích nad Dřevnicí. V kostele nás přivítal pan farář, který nám ukázal, co se v kostele nachází. Společně jsme si povyprávěli příběh o narození Ježíška a zazpívali si vánoční koledy. Nakonec jsme panu faráři předali přáníčko, které jsme společně v mateřské škole vyrobili. Návštěva kostela se všem velmi líbila, a ještě jednou moc děkujeme za možnost návštěvy krásného kostela. 

Pečení perníčků

Tak jako loni i letos jsme díky skvělým maminkám mohli s dětmi ve školce péct perníčky. Děti válely, vykrajovaly, sypaly mouku a perníčky na plechách nám jen přibývaly. Největší odměnou ale pro děti bylo, když je po obědě mohly ochutnat a zjistit, jestli se nám povedly…a POVEDLY! Byly všechny moc výborné a provoněly nám celou školku. Protože těsta bylo ale opravdu moc, všechno jsme nestihli ve školce s dětmi zpracovat, ale paní kuchařky se nám o těsto dole v kuchyni postaraly a se zbylých perníčků si vyzdobíme vánoční stromečky ve třídách. Moc děkujeme všem maminkám za velkou ochotu s přípravou těsta! Děti se od rána na pečení moc těšily a myslíme, že pečení všem vytvořilo úsměv na tváři a to je tou nejkrásnější odměnou ! 🙂 Fotografie zde

Mikulášská nadílka

pondělí 6. 12. 2021 bude ve školce Mikulášská nadílka.

Balíčky jsou nachystány pro všechny děti, kdo tedy nebude moct v pondělí přijít do školky, je možnost balíček vyzvednout ve školní jídelně přes rampu DO PÁTKU 10.12. mezi 11-14 hodinou. Později nebude možné balíček vyzvednout..

Informace pro rodiče

chtěli bychom Vás poprosit, abyste děti přiváděli do mateřské školy DO 8:00, poté se mateřská škola bude zamykat. Pozdější příchody narušují režim dětí mateřské školy. Pozdější příchod (například z důvodu návštěvy lékaře) je možný po domluvě s paní učitelkou. Vyzvedávání dětí, které v MŠ budou spinkat, prosíme nejdříve OD 14:15.

Dále prosíme o omlouvání dětí DO7:30 hod., a to na telefonní čísla nebo e-maily daných tříd: 

  1. třída Opičky🐒 – 775 410 472,
  2. třída Sovičky🦉 – 775 779 349,
  3. třída Tygříci 🐯- 775 410 458 (775 779 349),
  4. třída Veverky 🐿- 775 779 348.

V případě, že dítě nebude do 7:30 hodin omluvené, jeho docházka se zaznamenává stejně jako předchozí den.

V mateřské škole je v době od 6:00 – 7:15 slučovací třída ve třídě Tygříků🐯

Děkujeme za spolupráci ♥

Barevný týden ve třídě Tygříků

V minulém týdnu jsme si s dětmi povídali o barvách podzimu. Každý den jsme se si popovídali o dané barvě a kde ji v přírodě můžeme vidět.

V pondělí jsme měli barvu červenou. Popovídali jsme si o podzimu. Děti si začaly tvořit své obrázky, zátky obtiskly kolem listu a papír natřely žlutou barvou. Poté jsme si vyzkoušeli míchání barev. Říkali jsme si básničku Jak se pozná podzim?

Pokračovat ve čtení příspěvku …

Podzimní slavnost na zahradě MŠ

Krásný dobrý den, 
bohužel, ani tento týden nám počasí nepřeje 🌧.  Akci už přesouvat nebudeme a zrealizujeme ji ve vnitřních prostorách mateřské školy.

V odpoledních hodinách od středy 29.9.2021 budou na chodbě připravené pro děti hravé úkoly. Za jejich splnění obdrží odměnku v podobě medaile 🥇. 

Protože není doporučené MŠMT organizovat společné aktivity ve vnitřních prostorách, úkoly si děti mohou plnit při příchodu nebo odchodu z MŠ až do konce příštího týdne.
Nebojte, nepřijdete ani o soutěžení 🏆.  

VYHLAŠUJEME VÝZVU, DO KTERÉ SE MŮŽETE ZAPOJIT S PODZIMNÍM VÝROBKEM ✂️, OBRÁZKEM 🎨, ČI POKRMEM z podzimních plodů 🍎🍐🥕. 

Svá díla můžete také nosit až do pátku 8.10.2021.Nezapomeňte nám posílat fotky 📸, jak si s dětmi toto tvoření užíváte 💖 a výrobek si prosím podepište.

Mockrát Vám děkujeme za spolupráci a těšíme se na Vás,
Vaše mateřská škola Želechovice nad Dřevnicí 

KOUZELNÍK V MŠ 29.9.2021

Čirá dětská radost, spousta smíchu a zážitek na celý život??? To nám slibuje KOUZELNÍK Stanislav Jílek, který k nám do školky přijede ve středu 29.9. 2021 v 8:30 hod. udělat KOUZELNICKÉ PŘEDSTAVENÍ.

✨Ukáže nám to nejlepší z jeho interaktivních kouzel.

✨Za pomoci dětských asistentů vykouzlí živé zvířátko, které si děti budou moci pohladit a vyfotografovat se s ním.

✨Každé dítě dostane dárek v podobě zvířátka z tvarovacích balónků.

✨Proběhne i autogramiáda kouzelníka.

Penízky na toto představení vybírat hotově NEBUDEME, bude se platit z fondu, do kterého pošlete částku 500 Kč za dítě na pololetí.

S pozdravem a přáním kouzelného týdne kolektiv MŠ ♥️