V úterý 21. 12. 2021 jsme si v mateřské škole udělali vánoční den. Každá třída měla nachystané malé pohoštění včetně sladkého překvapení, po kterém jsme čekali na příchod Ježíška. Mezitím jsme si povídali o adventu, poslouchali a zpívali vánoční koledy, četli vánoční pohádky a vyzkoušeli i vánoční tradice. Například rozkrajování jablíčka, házení botou, zpívání koled, ale i rozbalování dárečků. Zazvonil zvoneček a došlo i na rozbalování krásných dárečků. Vánoční den v mateřské škole se opravdu vydařil a byl tím pravým naladěním sváteční pohody před vánočními svátky.
3. Třída Tygříci
Návštěva místního kostela
Dne 20. 12. 2021 jsme se společně vydali na návštěvu místního kostela v Želechovicích nad Dřevnicí. V kostele nás přivítal pan farář, který nám ukázal, co se v kostele nachází. Společně jsme si povyprávěli příběh o narození Ježíška a zazpívali si vánoční koledy. Nakonec jsme panu faráři předali přáníčko, které jsme společně v mateřské škole vyrobili. Návštěva kostela se všem velmi líbila, a ještě jednou moc děkujeme za možnost návštěvy krásného kostela.
Pečení perníčků
Tak jako loni i letos jsme díky skvělým maminkám mohli s dětmi ve školce péct perníčky. Děti válely, vykrajovaly, sypaly mouku a perníčky na plechách nám jen přibývaly. Největší odměnou ale pro děti bylo, když je po obědě mohly ochutnat a zjistit, jestli se nám povedly…a POVEDLY! Byly všechny moc výborné a provoněly nám celou školku. Protože těsta bylo ale opravdu moc, všechno jsme nestihli ve školce s dětmi zpracovat, ale paní kuchařky se nám o těsto dole v kuchyni postaraly a se zbylých perníčků si vyzdobíme vánoční stromečky ve třídách. Moc děkujeme všem maminkám za velkou ochotu s přípravou těsta! Děti se od rána na pečení moc těšily a myslíme, že pečení všem vytvořilo úsměv na tváři a to je tou nejkrásnější odměnou ! 🙂 Fotografie zde

Mikulášská nadílka
V pondělí 6. 12. 2021 bude ve školce Mikulášská nadílka.
Balíčky jsou nachystány pro všechny děti, kdo tedy nebude moct v pondělí přijít do školky, je možnost balíček vyzvednout ve školní jídelně přes rampu DO PÁTKU 10.12. mezi 11-14 hodinou. Později nebude možné balíček vyzvednout..


Informace pro rodiče
chtěli bychom Vás poprosit, abyste děti přiváděli do mateřské školy DO 8:00, poté se mateřská škola bude zamykat. Pozdější příchody narušují režim dětí mateřské školy. Pozdější příchod (například z důvodu návštěvy lékaře) je možný po domluvě s paní učitelkou. Vyzvedávání dětí, které v MŠ budou spinkat, prosíme nejdříve OD 14:15.
Dále prosíme o omlouvání dětí DO7:30 hod., a to na telefonní čísla nebo e-maily daných tříd:
- třída Opičky🐒 – 775 410 472,
- třída Sovičky🦉 – 775 779 349,
- třída Tygříci 🐯- 775 410 458 (775 779 349),
- třída Veverky 🐿- 775 779 348.
V případě, že dítě nebude do 7:30 hodin omluvené, jeho docházka se zaznamenává stejně jako předchozí den.
V mateřské škole je v době od 6:00 – 7:15 slučovací třída ve třídě Tygříků🐯

Děkujeme za spolupráci ♥
Barevný týden ve třídě Tygříků
V minulém týdnu jsme si s dětmi povídali o barvách podzimu. Každý den jsme se si popovídali o dané barvě a kde ji v přírodě můžeme vidět.
V pondělí jsme měli barvu červenou. Popovídali jsme si o podzimu. Děti si začaly tvořit své obrázky, zátky obtiskly kolem listu a papír natřely žlutou barvou. Poté jsme si vyzkoušeli míchání barev. Říkali jsme si básničku Jak se pozná podzim?
V naší školce se kouzlilo!
Ve středu 29. 9. 2021 k nám do školky přijel kouzelník pan Stanislav Jílek udělat kouzelnické představení. Děti byly nadšené, kouzla se jim moc líbila a na konci vystoupení dostalo každé dítě dárek v podobě balónku. 🙂 Fotografie zde

Podzimní slavnost na zahradě MŠ
Krásný dobrý den,
bohužel, ani tento týden nám počasí nepřeje 🌧. Akci už přesouvat nebudeme a zrealizujeme ji ve vnitřních prostorách mateřské školy.
V odpoledních hodinách od středy 29.9.2021 budou na chodbě připravené pro děti hravé úkoly. Za jejich splnění obdrží odměnku v podobě medaile 🥇.
Protože není doporučené MŠMT organizovat společné aktivity ve vnitřních prostorách, úkoly si děti mohou plnit při příchodu nebo odchodu z MŠ až do konce příštího týdne.
Nebojte, nepřijdete ani o soutěžení 🏆.
VYHLAŠUJEME VÝZVU, DO KTERÉ SE MŮŽETE ZAPOJIT S PODZIMNÍM VÝROBKEM ✂️, OBRÁZKEM 🎨, ČI POKRMEM z podzimních plodů 🍎🍐🥕.
Svá díla můžete také nosit až do pátku 8.10.2021.Nezapomeňte nám posílat fotky 📸, jak si s dětmi toto tvoření užíváte 💖 a výrobek si prosím podepište.
Mockrát Vám děkujeme za spolupráci a těšíme se na Vás,
Vaše mateřská škola Želechovice nad Dřevnicí
Výlet do Envicentra do Vysokého Pole

Fotografie zde
Děti ze třídy Tygříků, Veverek a z přípravné třídy navštívily Envicentrum Vysoké Pole. Ráno na děti čekal autobus. Po krátké cestě jsme se s dětmi ocitli ve Vysokém Poli. Čekal na nás povoz s koňmi, na povozu jsme se vydali na okružní jízdu po vesnici Vysoké Pole.
KOUZELNÍK V MŠ 29.9.2021
Čirá dětská radost, spousta smíchu a zážitek na celý život??? To nám slibuje KOUZELNÍK Stanislav Jílek, který k nám do školky přijede ve středu 29.9. 2021 v 8:30 hod. udělat KOUZELNICKÉ PŘEDSTAVENÍ.
Ukáže nám to nejlepší z jeho interaktivních kouzel.
Za pomoci dětských asistentů vykouzlí živé zvířátko, které si děti budou moci pohladit a vyfotografovat se s ním.
Každé dítě dostane dárek v podobě zvířátka z tvarovacích balónků.
Proběhne i autogramiáda kouzelníka.
Penízky na toto představení vybírat hotově NEBUDEME, bude se platit z fondu, do kterého pošlete částku 500 Kč za dítě na pololetí.
S pozdravem a přáním kouzelného týdne kolektiv MŠ ![]()

















































