
Pokud máte úrodu a nějakou dáni na víc. přineste prosím, na hravé dýňobraní v naší mateřské škole.
Děkujeme ♥

Pokud máte úrodu a nějakou dáni na víc. přineste prosím, na hravé dýňobraní v naší mateřské škole.
Děkujeme ♥

Dne 6.10. 2020 se v naší mateřské škole uskutečnil jeden z projektových dnů. V průběhu krásného dopoledního počasí měly děti v okolí školní zahrady nachystaných jedenáct stanovišť a každé z nich bylo spojeno s přírodou a daným cílem. Děti chodily se svou třídou a postupně plnily úkoly. Zapojily se jak ty nejmenší tak i velké děti, dokonce i kamarádi z přípravné třídy.

Vážení rodiče,
naše Mateřská škola se letos zařadila do celonárodního projektu Děti na startu věnovaný dětem ve věku 4 – 9 let.
Děti si vyzkouší základy atletiky, základy gymnastiky, míčové hry, hry na rozvoj síly, vytrvalosti, rychlosti a koordinace. U všech dětí chceme především probudit radost z pohybu.
Hodina bude probíhat pravidelně každé úterý od 8.00 – 8.45 hodin v tělocvičně ZŠ pod vedením trenérky Michaely Bařinové, která je zároveň lektorkou pohybových aktivit.
Děti obdrží trička, sportovní deníky a vysvědčení.
Minulý týden nám začal podzim, proto jsme se s dětmi za třídy Veverek rozhodli, že ho hezky přivítáme. Celý týden jsme si povídali o tom, co se na podzim v přírodě děje. Byli jsme na vycházce, kde jsme pozorovali změny v přírodě, které podzimní čas přináší. Vyrobili jsme si krásné ježky a také nás celý týden provázela pohádka “ Bouda, budka „, kterou jsme s dětmi společně hráli a náramně jsme se u toho bavili.

Po prázdninách na předškolní děti čekala nová třída Veverek. Dětem se moc líbí a první dny v této třídě si moc užily. Všichni se moc těšíme na další společné zážitky.
více fotografií v odkazu zde

Ve středu 23.9.2020 proběhne v naší mateřské škole CANISTERAPIE pro všechny naše děti. V průběhu tohoto týdne prosím přineste 50Kč.
Děkujeme ♥

Toto téma doprovázelo Tygříky v celém týdnu od 14.9.2020. S dětmi jsme si povídali o tom, co děláme celý den ve školce. Dozvěděli jsme se, že děti nejvíc baví sportování, proto jsme uspořádali opičí dráhu a vyrazili jsme na procházku, kterou jsme spojili s učením v přírodě. Děti si také namalovaly kamaráda na kterého se nejvíc těší do školky. Týden jsme ukončili pracovními listy, které se dětem velmi provedly.

Jednou jeden dědek řepu zasadil a řepa rostla a rostla… Dnes 14.9. přišel ten správný čas tuto krásnou řepu vytáhnout. Bez pomoci našich dětí, které se díky pohádkovým čepičkám a kostýmům proměnily v pohádkové postavy, by to nešlo. Námaha to byla velká, řepu jsme táhli, táhli a nakonec ji všechnu vytáhli.
V pátek k nám do školky přijelo divadlo s představením ,,Skřítek Zubykaz“. Truhlík a Truhlička jsou skřítci z kouzelné truhlice, kteří byli hlavní postavy celého divadla. Mají moc rádi sladké, ale Truhlík to s čokoládou občas přeháněl, a navíc si ráno ani večer nečistil zuby. Truhlička si s ním nevěděla rady, a tak jí naštěstí přišel na pomoc Skřítek Zubykaz, který se Truhlíkovi snažil vysvětlit, proč je důležité čistit zuby. Pomocí písniček a kouzel se Truhlík naučil čistit zuby a pochopil, že je potřeba si zuby čistit alespoň 2x denně. Ponaučení, které z divadla vyplynulo je, že jíst občas sladké ničemu nevadí, ale je potřeba se o zoubky starat.