DEN DĚTÍ

Zahrada mateřské a základní školy se v pondělí 3.6. proměnila v arénu plnou vzrušujících úkolů inspirovaných prací složek integrovaného záchranného systému.

Děti musely prokázat svou odvahu a zručnost při plnění úkolů jako hašení fiktivního ohně, zajištění stop, dopadení zloděje nebo při záchraně zvířátek. Dále děti hledaly, co do lékárničky nepatří, ošetřovali sebe navzájem nebo plyšové zvířátko a splnily spoustu dalších zábavných úkolů, které jsme si pro ně se všemi paní učitelkami připravily. Všemi stanovišti je provázeli žáci z devátého a osmého ročníku ZŠ. Ti byli velmi snaživí a střežili děti jako oko v hlavě.

Celý program byl završen příjezdem opravdové hasičské jednotky. Seznámily děti s vybavením auta a zajistili jim další skvělý zážitek. Nakonec si děti odnesly domů odměny, medaile. No a aby toho nebylo málo, dostali na konci programu ještě zmrzlinu.