Výlet třídy Opiček a Soviček

Zvířecí dobrodružství v dešti aneb malí výletníci na biofarmě.

Dnes ráno opustily dveře naší mateřské školky davy natěšených dětí v gumácích a pláštěnkách. Přestože proti nám stály zamračené mraky, které občas vypouštěly drobné kapky deště, nemohla naše výprava na nedalekou biofarmu přijít v lepší čas. Zvířátka tu na nás už netrpělivě čekala!

Nejdřív jsme se vydali do ohrady za kozami a jejich malými kůzlátky. Dětmi se nechávaly nenuceně se hladit či krmit čerstvými natrhanými větvičkami. Poté jsme se přesunuly ke kravičkám, které se za ohradníkem předváděly a na děti volaly.

Největší úsměvy na tvářích ale vyvolaly koníci, zejména malé novorozené hříbátko. Velkého hnědého koníka jsme si ale raději prohlíželi jen z povzdálí. Pohladit jsme si pak ale mohli například kuřátka anebo slepičky. Od těch si některé děti i mohly posbírat vajíčka.

Závěrečným zážitkem se pro všechny malé výletníky stalo ježdění na koníkovi.

I když nás počasí zrovna moc nerozmazlovalo, úterní den na biofarmě byl pro všechny děti skutečným dobrodružstvím. Odcházeli jsme sice trochu promočení, ale s úsměvy na tvářích.